AK Vertikala Seznam forumov AK Vertikala
Forum alpinističnega kluba Vertikala
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




JV stena Planjave

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    AK Vertikala Seznam forumov -> Alpinistični vzponi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tonchek



Pridružen/-a: 29.08. 2006, 13:36
Prispevkov: 35

PrispevekObjavljeno: 27 Nov 2012 16:12    Naslov sporočila: JV stena Planjave Odgovori s citatom

Očitno vertikalci več in pogosteje plezamo, kot pišemo na forumu. Zato sem se odločil, da ponovno strnem nekaj vtisov, tokrat z zadnje, prijazne in tople nedelje letošnjega koledarskega leta. Razmeroma slaba napoved za to nedeljo naju z Jurijem ni odvrnila od želje, da letos ponovno pretipava planjavsko skalo v Repovem kotu. Izbral sem prijazno južno, oz. JV steno, ne vedoč, da naju čaka presenetljivo lep, sončen in topel jesenski dan. Neprijazna napoved je žal odvrnila veliko hribovskih navdušencev, zato nas je bilo ta dan res malo obiskovalcev v kamniškem kotu. Ker v kotu nad Pogoriščem še nisem plezal, izberem ob votlini markantno smer Mali cekin. Lepih platk je za 2 cuga, vendar je vse neopremljeno. V 3. raztežaju, v petici, so prisotni klini. Na srečo tičijo tam, kjer so res potrebni. Žal je lepe plezarije samo za 3 raztežaje, zato se odločiva preplezati še eno smer. Izbereva smer Veter potepuh, ki se začne tik pred prvim skokom nad pogoriščem, levo od votline. Zraven nje gre še smer Dolge Sence, vendar se odločim za "Potepuha", saj mi ta deluje bolj simpatično. Po treh cugih prideva v senco, znajdeva se pred ključim mestom, petico, kjer je treba v celem raztežaju, razmeroma pokonci, zlesti na vrh stolpa. Vse skupaj je v tem cugu prav nemarno krušljivo in skoraj nič (samo en klin in ena gurtna) opremljeno. Zato plezarija zahteva več natančnosti in previdnosti. Na koncu cuga pridem na vrh stolpa in lej ga zlomka...višje se ne da, lahko grem samo še dol, razen če.... se spustim cca 20-30 m nižje v žleb in poskušam priti vrh drugega stolpa, kamor pride smer Nektar. Dan je kratek in bliža se noč, zato se odločiva za spust po vrvi. Lepa avantura se romantično konča v soju čelk in iskanju razpok za kline v temi. Po štirih raztežajih spusta začutim, da sem si ta dan zares zaslužil pivo. Baterije so ponovno napolnjene. Prepričan sem, da bova oba, vsak na svojem področju, lažje prenesla težave prihajajočega tedna.
_________________
Don't Worry, Be Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    AK Vertikala Seznam forumov -> Alpinistični vzponi Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.